Typy Antka Tysiąca: Borussia – Galatasaray

Na dziś przygotowałem analizę spotkania pomiędzy Borussią Dortmund i Galatasaray. Obydwie drużyny w tych rozgrywkach prezentują zgoła odmienną formę. Ekipa z Niemiec pewnie prowadzi w tabeli mając na koncie 9 punktów w trzech meczach. W odmiennej sytuacji znajduję się Galatasaray, które zamyka tabelę z jednym punktem na koncie.

Pierwszy mecz w Turcji zakończył się gładką wygraną BVB 0-4 . Moim zdaniem istnieje spore prawdopodobieństwo, że dziś również obejrzymy koncert gry w wykonaniu niemieckiej drużyny.
Z pewnością od początku gospodarze będą chcieli ustawić grę na swoich warunkach, co powinno obfitować w sporą liczbę ataków. Podobnie jak miało to miejsce w Turcji, Dortmund będzie dążył do jak najszybszego zdobycia gola. Jeżeli mecz będzie wyglądał mniej więc w ten sposób, to z rożnymi nie powinno być problemu. Bukmacherzy zaproponowali nam dość typową linię 4,5 RR do przerwy.

A teraz pokrótce przedstawię jak dotychczas wyglądały statystyki ekipy BVB pod tym względem:

BVB-Arsenal 5 RR do przerwy
Anderlecht-BVB 5 RR do przerwy
Galatasaray-BVB 7 RR do przerwy

Jeżeli chodzi o drużynę z Turcji, to myślę, że po ewentualnej szybkiej stracie bramki będą zmuszeni ruszyć do ataku, jeżeli będą chcieli bić się z Anderlechtem o trzecie miejsce w grupie, dające awans do rozgrywek Ligi Europy.

Ostatnie dwa dni nie były dla mnie zbyt udane, dziś liczę na przerwanie krótkiej lecz jednak złej passy.