Typy Antka Tysiąca: St.Etienne – Karabach

Ostatnie dni nie były najlepsze jeżeli chodzi o skuteczność. Dziś postaram się to zmienić.

Postanowiłem przyjrzeć się spotkaniu pomiędzy Saint Etienne a Qarabagiem Agdam. Drużyna gospodarzy po 4 czterech remisach w dotychczasowych meczach zajmuję drugie miejsce. Z identyczną zdobyczą punktową, jednak z gorszym bilansem bramkowym zajmują ostatnie miejsce w grupie F.

Poza Interem, który zapewnił już sobie awans, sytuacja w grupie cały czas jest otwarta i szansę na awans zachowują trzy zespoły.

Po obejrzeniu wielu meczy gospodarzy w tym sezonie zdecydowałem się na zagranie under 2,5 gola w tym spotkaniu.

Ekipa ASSE bardzo rzadko zdobywa bramkę w pierwszej połowie. Zaczynają mecze od ataków,ale są one dość zachowawcze ponieważ głównym celem jest niestracenie gola. W drugiej połowie coraz odważniej napierają na rywala co często kończy się wyjściem na prowadzenie. Po objęciu prowadzenia skupiają się na grze w defensywie,r az na jakiś czas wyprowadzając kontratak.

Większość meczy drużyny ASSE w tym sezonie rozgrywa się wedle takiego scenariusza.

Taka gra bardzo utrudnia zdobycie większej liczby goli.
Statystyki w tej kwestii nie kłamią. Biorąc pod uwagę spotkania na Stade Geoffroy-Guichard over 2,5 gola mogliśmy ujrzeć tam ostatnio w drugiej kolejce Ligue 1 – 17. sierpnia w spotkaniu z Reims.

Patrząc na poczynania w Europie sytuacja wygląda dość podobnie. W dotychczasowych czterech spotkaniach Francuzów padły zaledwie dwie bramki ! (dodatkowo miało to miejsce w jednym meczu 1-1 z Interem) pozostałe trzy mecze kończyły się wynikiem 0-0.

W poprzednim spotkaniu w Azerbejdżanie nie zobaczyliśmy goli. Dziś myślę, że goście raczej bramki nie zdobędą. W tym sezonie jeżeli chodzi o LE nie radzą sobie rewelacyjnie. Wspomniany wyżej remis, jednobramkowe zwycięstwo z Dnipro na wyjeździe i dwie porażki.

Jeżeli ASSE zagra dziś w swoim stylu myślę że under zostanie pokryty bez większego stresu.