Typy na Bundesligę: Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund

Forma:

Bayer ustabilizował swoją formę, a przede wszystkim lepiej wygląda w ostatnim czasie w defensywie, pomijając oczywiście nieszczęsny mecz w Pucharze Niemiec przeciwko Werderowi. W lidze jednak w 6 ostatnich spotkaniach Bayer stracił ledwie dwa gole, powstrzymując po drodze nawet monachijski Bayern. Coraz lepiej wygląda współpraca Topraka i Taha i jeśli mielibyśmy gdzieś szukać słabszych punktów Leverkusen, trzeba by było (tradycyjnie) wskazać na boki defensywy. Problemem dla gospodarzy w tym spotkaniu mogą też być kontuzje, ale o tym za chwilę.

Borussia z kolei zagrała absolutnie perfekcyjny mecz w Lidze Europy z FC Porto, neutralizując całkowicie Portugalczyków w środku pola i zabierając im z ręki wszelkie możliwe atuty. Także i w tym przypadku silną stroną zespołu jest defensywa. W tym roku, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki,  BVB straciła w 6 meczach też tylko 2 gole, wygrywając pięć z nich i jeden remisując. Dyspozycja ekipy Tuchela nie pozostawia zatem rywalom żadnych złudzeń. BVB gra ekonomicznie (mniej pokonywanych kilometrów na mecz i mniejsza ilość sprintów w porównaniu do zeszłych lat), za to coraz bardziej jak Bayern (coraz wyższy wskaźnik celnych podań, coraz większe wartości posiadania piłki). Dlatego konfrontacja ze stosującym wysoki pressing Bayerem zapowiada się nader pasjonująco.

Sprawy kadrowe:

Bayer wystąpi w tym meczu bez swojej najgroźniejszej ofensywnej broni, czyli Javiera Hernandeza, który narzeka na problemy z mięśniami pośladków. Poza gra pozostają wciąż jeszcze środkowi pomocnicy – Lars Bender i Charles Aranguiz. Znak zapytania stoi natomiast przy nazwisku Kevina Kampla, który walczy z grypą i urazem łydki. Gdyby nie mógł zagrać, szanse Leverkusen na dobry wynik znacząco by zmalały, bo Kampl to niezwykle istotny zawodnik w koncepcji Schmidta.

Borussia natomiast nie może skorzystać jedynie z Ilkaya Gündogana, nie wyleczył jeszcze przeziębienia. Wraca natomiast do kadry Sven Bender. Niewykluczone też, że Tuchel dokona kilku roszad w składzie po ostatnim meczu z Porto.

Typ:

Oba zespoły mają bardzo dobrze skonsolidowane formacje defensywne i nie jest łatwo strzelić im gola. Zakładam zatem, że będą się w tym spotkaniu wzajemnie neutralizować i wyczekiwać na błąd rywala. Więcej atutów widzę co prawda po stronie przyjezdnych, ale jest to mecz, w którym tak po prawdzie może się zdarzyć naprawdę wszystko. Nie stawiałbym zatem na konkretne rozstrzygnięcie. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt, iż obie ekipy grały we czwartek ciężkie mecze w LE wydaje mi się, że nie ma się co spodziewać w tym spotkaniu strzeleckiej kanonady, a w związku z tym under 2,5 wydaje się być opcją naprawdę godną rozważenia, tym bardziej, że kurs na takie zdarzenie jest całkiem obiecujący.

Bayer Leverkusen – Borussia Dorrtmund, 21.02.16 (niedziela), godz. 15:30
Typ: under 2,5, kurs: 1.97, stawka: 50 zł

Reklama


Typy na rzuty rożne: San Marino – Estonia https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-san-marino-estonia/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie

Typy na rzuty rożne: Anglia – Niemcy https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-anglia-niemcy-2/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie

Typy na rzuty rożne: Luksemburg – Litwa https://tylkopilka.pl/typy-na-rzuty-rozne-luksemburg-litwa/ #kasujemy #obstawiamy #bukmacherzy #typerzy #bukmacherka #typybukmacherskie


Load More…