Typy na Bundesligę: Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt

Forma:

Borussia co prawda przegrała czwartkowy mecz w LE z PAOK-iem Saloniki, ale nie wolno tej porażki przewartościowywać. Po pierwsze gospodarze przystąpili do tego spotkania z kilkoma ubytkami w składzie (Tuchel dał w tym spotkaniu odpocząć kilku kluczowym zawodnikom), po drugie goście oddali dosłownie jeden strzał na bramkę BVB i wygrali 1:0. BVB punktuje jednak dość regularnie i nie potyka się raczej na takich przeszkodach jak Eintracht Frankfurt.

Eintracht z kolei od jakiegoś czasu ma ogromne kłopoty ze zdobywaniem goli. W ostatnich 10 meczach zdobyli ledwie 6 goli. Mają swoje problemy kadrowe (o czym za chwilę), a ich gra niespecjalnie się klei. Z 12 ostatnich meczów wygrali tylko jeden, a trzy ostatnie przegrali.

Nie zagrają:

W Dortmundzie brakować będzie tylko Nuriego Sahina i Erika Durma, czyli zawodników, którzy są kontuzjowani od początku sezonu, więc ich absencja nie będzie stanowić dla Tuchela większego kłopotu. Wraca do gry po drobnym urazie mięśni pleców Ilkay Gündogan, choć nie wiadomo, czy wyjdzie w podstawowym składzie.

Ogromne problemy ma za to Eintracht. Posypała się Orłom pprzed tym meczem defensywa, bo za kartki pauzować muszą Marco Russ i Carlos Zambrano, czyli dwóch środkowych obrońców, a przecież w dalszym ciągu kontuzję leczy inny środkowy defensor – Anderson Bamba. W środku pola brakować będzie za to z pewnością Marka Stendery (kartki), a w ataku Luca Castaignosa (kontuzja). Jak by tego było mało, pod znakiem zapytania stoi także występ w tym spotkaniu Stefana Reinartza.

Typ:

Borussia Dortmund to nie jest ulubiony rywal dla Eintrachtu. Z sześciu ostatnich meczów BVB wygrała 5, a w czterech meczach zachowywała czyste konto. W tym sezonie podopiecznym Tuchela ciężko co prawda o mecz bez straty gola, bo po raz ostatni sztuki tej w lidze dokonali dwa miesiące temu w meczu przeciwko Mainz, ale patrząc na osłabienia Eintrachtu i mizerię w ich grze ofensywnej można zakładać, że teraz jest odpowiedni moment, by znów zagrać na zero z tyłu.

[sc:bet365] Borussia Dortmund – Eintracht Frankfurt, 13.12.15 (niedziela), godz. 17:30
Typ 1/Eintracht nie strzeli, kurs: 2,05, stawka: 50 zł