Typy na Bundesligę: SC Freiburg – Karlsruher SC

Forma:

Gospodarze po słabym początku rundy i dwóch porażkach wrócili na właściwe tory i wygrali pięć meczów z rzędu. Do zespołu po kontuzji wrócił już lider klasyfikacji strzelców Nils Petersen i to w świetnej formie, bo w obu ostatnich meczach trafiał do bramek rywali zdobywając gole dające wygrane. Petersen kapitalnie uzupełnia się z drugim napastnikiem  – Florianem Niederlechnerem, który także błyszczy skutecznością w rundzie rewanżowej, choć tym razem będzie sobie musiał poradzić bez pomocy Floriana, ponieważ ten pauzuje za nadmiar kartek.

Z kolei w meczach KSC pada zazwyczaj bardzo mało goli. Karlsruhe ani nie strzela zbyt dużo, ani też zbyt wielu goli nie traci. Trzeba jednak oddać gościom, że trudno ich pokonać. Z ostatnich 9 meczów przegrali tylko jedno, dzięki czemu znacząco poprawili swoją lokatę w tabeli i nie muszą się już martwić o utrzymanie w lidze.

Sprawy kadrowe:

Gospodarze muszą sobie poradzić w tym meczu bez wspomnianego wyżej Niederlechnera, ale także bez środkowego obrońcy Marco Torrejona, choć akurat jego z bardzo dobrym skutkiem od dłuższego czasu zastępuje młody duet Marc-Oliver Kempf – Immanuel Höhn. Pozostali nieobecni gracze nie należą do podstawowych zawodników w talii trenera Streicha.

Goście także jednak mają swoje kadrowe zmartwienia. W ich składzie również zabraknie dwóch podstawowych zawodników – prawego obrońcy Dennisa Kempe oraz prawoskrzydłowego Manuela Torresa. Zwłaszcza brak tego drugiego (6 goli i 4 asysty w tym sezonie) będzie znaczącym osłabieniem zespołu.

Typ:

Kolejka ułożyła się tak, że Freiburg potrzebuje wygranej, by utrzymać dystans nad trzecią w tabeli Norymbergą, która w meczu na szczycie ograła Lipsk. Walka między tą trójką o dwie lokaty premiowane bezpośrednim awansem trwać będzie pewnie do ostatniej kolejki, tym bardziej ważne, by w meczach u siebie z zespołami ze środka tabeli nie gubić niepotrzebnie punktów. Gospodarzom forma dopisuje i mają po swojej stronie wszystkie atuty, by zakończyć poniedziałkowe spotkanie zwycięstwem.

oddsring

SC Freiburg – Karlsruher SC, 21.03.16 (poniedziałek), godz. 20:15

Typ: 1, kurs: 1.75, stawka: 100 zł

Reklama

Statystyki Ekstraklasy

Statystyki ekstraklasy