Typy na ME w piłce ręcznej: Dania vs Rosja


Nasz wczorajszy typ ładnie wszedł i dzięki temu mogliśmy się cieszyć z wygranej.

Dzisiaj kolejny dzień mistrzostw Europy w Polsce i kolejna dawka handballu na najwyższym światowym poziomie. W sobotę do rywalizacji przystępują zespoły grające w grypach C i D, które swoje mecze rozgrywają odpowiednio we Wrocławiu i Gdańsku. Do naszego typu na dziś z ME wybraliśmy pojedynek Danii z Rosją.

Rosjanie swoje największe sukcesy na mistrzostwach Europy odnosili 2 dekady temu. Od kilkunastu lat Sborna jest jednak pogrążona w kryzysie swojego rodzimego szczypiorniaka. Gwiazdą reprezentacji Rosji jest grający na co dzień w Vardarze Skopje Siergiej Gorbok, który grał kilka lat temu wraz naszym goal-kiperem Sławkiem Szmalem w drużynie Rhein-Neckar Lowen. Oprócz niego w drużynie rosyjskiej jest jeszcze kilku zawodników, którzy znają smak handballowej ligii mistrzów, ponieważ grają w takich zespołach jak: Mieszkow Brześć, Czechowskie Miedwiedi, czy jak Dimitrij Żytnikow, który jest rozgrywającym Orlenu Wisły Płock. Rosjanie powinni się zakwalifikować do kolejnej rundy ME, ale na więcej niż 3. miejsce w grupie D raczej nie mają co liczyć.

Ich sobotni rywale Duńczycy to bardzo utytułowany i niesamowicie silny przeciwnik, który nie ukrywa tego, że na mistrzostwa Europy do Polski przyjechał po to, aby odzyskać tytuł mistrzów Europy, którego nie obronili 2 lata temu, przegrywając w finale z Francją. Duńczycy to złoci medaliści ME z 2008 i 2012 roku. Na obecnie rozgrywanym turnieju w Polsce zaliczani są obok Francji i Hiszpanii do głównych faworytów do końcowego sukcesu i murowany kandydat do medalu. W zespole Danii występują prawdziwe gwiazdy światowego handballu. Największą z nich jest Mikkel Hansel, zawodnik PSG i rozgrywający reprezentacji Danii, który w 136 meczach w drużynie narodowej Danii strzelił aż 632 gole (!) To naprawdę imponujący wynik. Hansen ma bardzo mocny, szybki i niesygnalizowany rzut. Duńczycy w swoich szeregach mają także świetnego bramkarza Niklasa Landina, bardzo skutecznego egzekutora rzutów karnych Andersa Eggerta, czy kołowego Jespera Noddesbo, a w linii obrony m.in. Madsa Christiansena.
Duńczycy trafili do stosunkowo łatwej, jak na swoje możliwości grupy i nie powinni mieć większych problemów, aby z niej wyjść na pierwszym miejscu do dalszej fazy turnieju.
W swoim pierwszym meczu na mistrzostwach Europy Duńczycy udowodnią swoją siłę i jakość i pewnie pokonają Rosję, która powinna raczej skoncentrować swoje siły na dwóch pozostałych grupowych rywalach.
Typy jakie polecamy Wam na pozostałe sobotnie mecze ME:
Węgry – Czarnogóra, typ: 1 (-4) @1.54
Hiszpania – Niemcy, typ: 2 (+5.5) @1.66
Szwecja – Słowenia, typ: 2 @1.90

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn, godz.20:15, Dania – Rosja, typ: 1 (-3.5), kurs: 1.61

Nowy rok to czas na zmianę bukmachera!
Otwórz konto w bet365 już dzisiaj i zdobądź 100% Bonusu.