Typy na ME w piłce ręcznej: Szwecja – Rosja

W piątek 22/01/ we Wrocławiu rozpoczynają swoją drugą rundę mistrzostw Europy piłkarze ręczni reprezentacji tworzących grupę 2. Pierwszym meczem grupowym (godz.18:15) będzie spotkanie Niemców z Węgrami. My zajmiemy się jednak drugim meczem, jaki zaplanowano na piątkowy wieczór we Wrocławiu, a będzie to mecz pomiędzy Szwecją i Rosją.

Szwedzi na skutek odpadnięcia z rywalizacji piłkarzy ręcznych Słowenii do drugiej rundy nie zabrali ze sobą żadnych punktów zdobytych w grupie C. O medale będzie im ciężko powalczyć, ale nie wszystko jeszcze stracone, ponieważ przez nimi 3 mecze, w których do zdobycia jest 6 punktów. Rywale, z którymi będą się mierzyć w tej rundzie to Rosja, Dania i Węgry. Znając profesjonalne podejście do realizacji celu, jaki stoi przed drużyną 4-krotnych mistrzów Europy oraz ich obecne możliwości i przygotowanie do turnieju rozgrywanego w Polsce, przewidujemy, że minimum 4 punkty Szwedzi powinni ugrać w tych meczach. Pierwsze dopiszą do swojego rachunku w piątek wieczorem. Dlaczego tak uważamy?

Obie ekipy grały ze sobą ostatnio dwukrotnie towarzysko. W obu tych spotkaniach oraz 2 lata temu w ME triumfowali zawodnicy Trzech Koron. Szwedzi prowadzeni przez Staffana Olssona i Olo Lingrena potrafią postawić bardzo twardą obronę. Z tym mają bardzo duży problem Rosjanie, co pokazał m.in. ich grupowy pojedynek z Danią. Twarda i skuteczna defensywa Szwedów to „woda na młyn” dla ich skrzydłowych, którzy potrafią bardzo szybko wyjść z kontrami. Wśród szwedzkich skrzydłowych wyróżniają się: Niclas Egberg (THW Kiel) oraz Fredrik Petersen (Fusche Berlin).
Jeśli Rosjanom uda się już przebić przez szwedzki blok obronny, to musza jeszcze pokonać Mattiasa Anderssona (Flensburg), a 38-letniego bramkarza Szwecji jest bardzo ciężko pokonać, jeśli ma swój dzień.

Rosyjscy rozgrywający (Gorbok, Igropulo) muszą grać szybką, kombinacyjną piłkę, jeśli chcą nawiązać równorzędną i skuteczną walkę ze Szwedami. Rosjan czeka ciężki pojedynek. W dotychczasowym meczach na ME pokazali, że są dobrze przygotowani do turnieju w Polsce. Jednak prawdziwie ciężkie pojedynki (Szwecja, Niemcy i Hiszpania) czekają Rosjan w drugiej rundzie turnieju.
Stawiamy na nieznaczne zwycięstwo Szwecji w tym meczu.

ME w piłce ręcznej mężczyzn, godz.20:30, Szwecja – Rosja, typ: 1 (-1), kurs: 1.83

Nowy rok to czas na zmianę bukmachera!
Otwórz konto w bet365 już dzisiaj i zdobądź 100% Bonusu.