Typy na tenis: Lucas Pouille – David Goffin

Pouille rozgrywa sezon życia. Obecnie zajmuje 18. miejsce w rankingu, najwyższe w karierze. Dochodził w tym roku do ćwierćfinałów Wimbledonu i US Open. Ponadto był w półfinale w Rzymie, w finale w Bukareszcie.

Francuz ma potencjał. Wielką zaletą wydaje się być mocna głowa Pouille. W niedawnym meczu z Rafaelem Nadalem na kortach Flushing Meadows, mimo zmęczenia, mimo straty przełamania w piątym secie Lucas nie podłamał się, walczył do końca i zdołał pokonać wielkiego Hiszpana.

Goffin gra ostatnio w kratkę, ale to wciąż mocny zawodnik. Bardzo uniwersalny, w zasadzie radzi sobie na każdej nawierzchni, potrafi zagrać winnera zarówno forhendem jak i bekhendem, do tego nieźle sprawuje się jego volley.

H2H 2-0 Pouille, dwa razy były to mecze trzysetowe. Dziś także spodziewam się zaciętego spotkania, ale na korzyść Davida. W 2014 roku Goffin wygrał turniej w Metz, w hali czuje się bardzo dobrze. Jeśli tylko będzie regularnie uderzał pod końcową linię, Lucas może mieć problemy ze skutecznym odegraniem. Z pewnością stać Francuza na seta, ale faworytem do końcowego zwycięstwa jest David.

ATP Metz: 16:00: Lucas Pouille – David Goffin typ: Goffin wygra 2-1, kurs: @3,75

Każdy – Ty również! – musi mieć konto w Bet365!
Otwórz konto w bet365 już dzisiaj i zdobądź 100% Bonusu.