Typy NBA: Golden State Warriors vs Houston Rockets

Typy z NBA

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca sezonu. Dziś rozpoczynamy finały konferencji! Na pierwszy rzut idzie konferencja zachodnia, do której dotarły dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego w tejże konferencji. We wspomnianym wyżej finale będą mierzyć się ekipy Golden State Warriors(1) i Houston Rockets(2). Pierwszy mecz rozpocznie się o godzinie 03:00 polskiego czasu w Oracle Arena w Oakland. Większość osób związanych z ligą typuje faworyta serii w drużynie Steve’a Kerr’a, zgadzam się z nimi w stu procentach, ale nie wybiegajmy zbyt w przyszłość i skupmy się na meczu dzisiejszym.

W sezonie zasadniczym Warriors wygrali rywalizację z Rocket 4:0. Nie powinno mieć to jednak większego znaczenia, liczy się to, co jest teraz. Wojownicy w tych playoffach nie zachwycają. Nie mówię tutaj o rywalizacji z Pelicans, choć i tam mieli kłopoty. Chodzi mi o rundę poprzednią, Grizzlies pokazali, że nie taki diabeł straszny i ugrali jeden mecz na parkiecie rywali. To nie była łatwa seria dla Warriors, a powinno być z czasem coraz ciężej, bo przecież Rockets to zespół (przynajmniej w teorii) lepszy od Miśków z Memphis. Rakiety są ponadto na fali. Wygrali „przegraną serię” z Clippers i pewnie wkroczyli do finałów. Dodatkowo, pozytywną informacją jest z pewnością powrót Patryka Beverley’a do rotacji drużyny z Houston, po tym jak doznał urazu nadgarstka dwa miesiące temu. Może być on kluczowym graczem tej serii i stoperem dla MVP sezonu regularnego, Steph’a Curry. Ponadto na niekorzyść grania na Worriors działa kurs. Spodziewałem się kursu oscylującego w granicach ok. 3-3,50 na zwycięstwo w tym meczu Rakiet, ale mocno się zdziwiłem gdy zobaczyłem cyfry pokroju 5,50-6.0.
Pomyślałem, że fajnie będzie z tego skorzystać i zagrać dodatnie handi w stronę Houston Rockets i tak właśnie dziś gram. Nie twierdzę, że GSW nie wygrają tego meczu. Ba, będę w lekkim szoku gdy tak sie nie stanie, ale kurs na Rockets to jakaś kpina i na pewno będę sie starał to wykorzystać.

[sc:bet365] NBA, godz.03:00, Golden State Warriors vs Houston Rockets, typ: Rockets (+11,5) kurs: 1.76