Typy tenis: Williams – Ivanović

Zaczynamy WTA Finals w Singapurze i jak wiemy nie ma tutaj słabych jednostek. Na początek mecz Sereny z Aną, gdzie faworytkę mamy dość wyraźną, lecz w moim odczuciu ten mecz łatwy nie będzie dla Amerykanki.

Wiadomo, że Serena potrzebuje trochę czasu na wejście w mecz i początek będzie dość niemrawy moim zdaniem. Może to tylko wizja, lecz zwykle tak ma. U Any nie jest to tak bardzo widoczne i według mnie to początek będzie najważniejszy.

Pewne jest, że Serbka się nie przestraszy, gra całkiem niezły tenis i nie popełnia wiele błędów, co kiedyś było jej strasznym mankamentem. Jak dla mnie będzie walczyć jak równy z równym i nie widzę sensu tutaj porównywania wyników.

Ciekawe też może być to, że Serena w Azji oddała dwa mecze bez gry i nie sądzę, by było to dla odpoczynku. Coś tam jest nie do końca z jej zdrowiem. Ivanović w hali nie będzie miała dużych problemów z wyrzutem, wiatr jej nie będzie przeszkadzać. Jeśli Ana zagra swoje i będzie kąsać Williams kończącymi po liniach to handi wejdzie bez problemu, jeśli zaś Serena wejdzie w mecz tak, że od razu go wystawi to będzie ciężko.

Williams – Ivanović(+5,5g) 2 @ 1,66