Typy tenisowe: Martin Klizan – Danił Medvedev

Typy tenisowe

Piątek spędzimy w stolicy Bułgarii, gdzie podczas turnieju ATP w Sofii odbędzie się rywalizacja o półfinał, w której główną rolę odegrają Martin Klizan oraz Danił Medvedev.


Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest oczywiście Rosjanin i w naszym odczuciu powinien bez problemów wygrać to spotkanie. Wczoraj obejrzeliśmy spotkania obu panów i zdecydowanie lepiej zaprezentował się właśnie Medvedev, choć stracił seta. Był to jego pierwszy mecz w hali, dlatego też traktujemy to z przymrużeniem oka.

Danił lepiej serwuje od Klizania i jest bardziej zdecydowany w ataku. Właściwie nie ma słabych punktów, może poza grą przy siatce. Ważnym czynnikiem w tym meczu jest również psychika, a mentalnie Rosjanin stoi wyżej od Słowaka, choć jest kilka lat młodszy. Mimo różnicy wieku Danił ma też rozegraną podobną liczbę spotkań pod dachem z lepszym bilansem.

Klizan zanotował wczoraj zwycięstwo nad Danielem Brandsem. Naszym zdaniem to bardziej Niemiec przegrał to spotkanie, niż zostało on wygrane przez Słowaka. Brak pewności, przestoje w grze, momentami niewytłumaczalne błędy i wydaje się, że w dzisiejszym meczu będzie to bardzo szybko weryfikowane.

Co zagrać?

Medvedev dobrze sobie radzi z leworęcznymi tenisistami mając bilans 23-14, więc nie powinno stanowić to dla niego większego problemu. Dlatego też, dość zdecydowanie, idziemy w kierunku Rosjanina i liczymy na pewne zwycięstwo.

ATP Sofia: Martin Klizan – Danił Medvedev, typ: Medvedev -3,5 gema, kurs: 1.83.

Statystyki Ekstraklasy

Statystyki ekstraklasy

Dołącz do nas na FB