Unai Emery ujawnił, dlaczego nie odszedł z Sevilli

Szkoleniowiec hiszpańskiej Sevilli, Unai Emery jak sam ujawnił nie zdecydował się na przenosiny do włoskiej Serie A, bowiem widzi on w ekipie Sevillistas jeszcze spory potencjał czysto piłkarski.

Zarówno w hiszpańskich jak i włoskich gazetach wiele pisało się na temat ewentualnych przenosin 43-letniego trenera na Półwysep Apeniński. W gronie zespołów, które chciały zakontraktować byłego opiekuna Spartaka Moskwa wymieniało się między innymi SSC Napoli oraz AC Milan.

– Muszę otwarcie przyznać, iż miałem oferty z innych klubów, ale Sevilla w dalszym ciągu na spory potencjał czysto piłkarski i może się wciąż rozwijać – stwierdził Unai Emery, cytowany przez „Corriere dello Sport”.

– SSC Napoli? Prezydent klubu De Laurentiis wykazywał spore zainteresowanie moją osobą i moimi dotychczasowymi osiągnięciami. Miło mi było go poznać, dziękuję mu za merytoryczne rozmowy – kontynuował.

– Kto wie, może w przyszłości nasze drogi się połączą? Jeżeli chodzi o AC Milan to od dłuższego czasu byli ze mną w kontakcie, zawsze jestem otwarty na rozmowy z nimi – dodał.