Urban: Jesteśmy pewniejsi siebie

Szkoleniowiec Lecha Poznań, Jan Urban stwierdził na konferencji prasowej przed czwartkowym pojedynkiem Ligi Europy, że zwycięstwo w poprzedniej konfrontacji z ACF Fiorentiną dodało jego drużynie wiary we własne możliwości.

– Zespół Fiorentiny oszczędzał wielu zawodników w ostatnim ligowym spotkaniu, dlatego jutro na pewno wyjdą znacznie silniejszym składem. Ja mam nadzieję, że obie drużyny pokażą się z bardzo dobrej strony. Cieszymy się, że będziemy grali przy udziale naszej publiczności. Na pewno na INEA Stadionie będzie panowała wspaniała atmosfera – powiedział 53-letni trener cytowany przez oficjalną klubową stronę internetową.

– Tym zwycięstwem na wyjeździe dodaliśmy sobie siły i teraz jesteśmy bardziej pewni siebie. To spotkanie będzie miało duży wpływ na to jak obie drużyny będą wyglądały w klasyfikacji przed ostatnimi dwiema kolejkami – dodał opiekun „Kolejorza”.

– Pierwsze spotkanie to była niespodzianka. Drugi wygrany mecz również będzie niespodzianką. W każdym z tych starć to Fiorentina jest faworytem. Jednak zespół uwierzył, że możemy powalczyć jak równy z równym. Gramy na własnym boisku i dla każdego zawodnika będzie to wspaniałe przeżycie zagrać przy tak licznie zgromadzonej publiczności. To duże doświadczenie dla moich piłkarzy, bo spotkają się z zespołem, który bardzo dobrze ustawiony jest taktycznie – zakończył.