Van Gaal zapewnia kibiców: Letnie okienko transferowe na pewno was zaskoczy

Po zremisowanym przez Manchesteru United meczu z Arsenalem, trener Louis van Gaal przyznał, że jego drużyna osiągnęła cel, który założyła sobie przed rozpoczęciem sezonu, jednak w przyszłym roku ma wyższe aspiracje. Holenderski taktyk zapewnił również kibiców, że zbliżające się okienko transferowe na pewno ich zaskoczy.

– W przyszłym sezonie zagramy w eliminacjach do Ligi Mistrzów, co jest bardzo stresujące. Nie jesteśmy jeszcze pewni gry w fazie grupowej Champions League. Cieszymy się jednak, że udało nam się zrealizować cel, który założyliśmy przed rozpoczęciem sezonu, czyli zajęcie miejsca w czołowej czwórce Premier League – stwierdził 63-letni menadżer.

Van Gaal na pytanie o wzmocnienie drużyny, mówił: – Latem zawsze sporo się dzieje, ale nie uważam, by trzeba było zaraz wymieniać cały skład, bo kiedy kupujesz innych zawodników, to cały zespół jest stymulowany – dodał. – Musimy jednak tak zarządzać naszą drużyną, aby być mistrzami. To dlatego najpierw musimy zająć się balansem w drużynie, ale także poprawić skład. Sądzę, że dla wielu zawodników nie będzie to zbyt przyjemne lato, ale jesteśmy Manchesterem United i musimy wiele robić – podsumował opiekun Czerwonych Diabłów.