Vanja Marković zostanie wypożyczony do Stromsgodset IF?

Vanja Marković już wkrótce może zostać wypożyczony do Stromsgodset IF. Wicemistrz Norwegii jest zadowolony z postawy młodego zawodnika i chce pozyskać go na dwanaście miesięcy – donosi „korona-kielce.pl”.

Ostatnio 21-letni Serb przebywał w ekipie niebiesko-białych na testach. W tym czasie rozegrał dwa mecze sparingowe, w których pokazał się z bardzo dobrej strony. Wystąpił w starciach z Dynamem Kijów (1:2) oraz Dynamem Moskwa (1:1).

– To było dla mnie bardzo dobre doświadczenie i przygoda. W norweskim zespole grają bardzo dobrzy zawodnicy, dlatego poziom jest tam bardzo wysoki. Trener Stromsgodset był ze mnie zadowolony i chciałby mnie mieć w drużyna na więcej niż pół roku – przyznał Vanja Marković.

– W Norwegii w pierwszej części sezonu gra się od marca do maja, więc to tylko trzy miesiące. Dłuższy czas wypożyczenia, to nie jest to, co planowaliśmy z Koroną. Raczej więc zostanę w Kielcach i będę chciał udowodnić, że wróciłem do formy sprzed kontuzji – zaznaczył niezwykle utalentowany piłkarz, który w rundzie jesiennej rozegrał tylko dwa mecze.