Włoch: Crotone wywalczyło awans do Serie A

FC Crotone zremisowało na wyjeździe 1:1 z Modeną w meczu 39. kolejki drugiej ligi włoskiej. Dzięki zdobytemu punktowi piłkarzem Ivana Juricia zapewnili sobie awans do Serie A.

Pierwszego gola na Stadio Alberto Braglia zdobył Davide Luppi w 17. minucie gry. Wynik na 1:1 ustalił Raffaele Palladino chwilę przed przerwą po strzale z rzutu karnego.

Crotone jest obecnie liderem drugiej klasy rozgrywkowej. Ma 13 punktów przewagi nad trzecim w tabeli Trapani. Dla „Rossoblu” jest to pierwszy awans do Serie A w historii klubu.

Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej może sobie zapewnić również Cagliari, którego barw broni Bartosz Salamon. Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu, jego zespół ma osiem punktów przewagi nad Trapani.