Włochy: Adelaide United zainteresowane Lucą Tonim

Australijski klub Adelaide United rozpoczął negocjacje mające na celu sprowadzenie do zespołu Luci Toniego. „Wszystko jest na wczesnym etapie,ale mamy duże nadzieje” – potwierdził doniesienia Greg Griffin, prezes Adelaide, na łamach „Four Four Two Australia”.

Doświadczony snajper rozgrywa kapitalny sezon w barwach Hellasa Verona i pomimo 38 lat na karku przewodzi klasyfikacji strzelców Serie A z 21 trafieniami na koncie. Adelaide liczy jednak, że uda im się skusić Włocha na transfer do Australii.

„To prawdziwy łowca goli. Wciąż zdobywa mnóstw bramek w Serie A, czyli jednej z czterech najlepszych lig świata. To gracz o wielkich umiejętnościach, zrobiłby różnicę w każdej drużynie A-League” – chwalił Toniego Griffin.

„Daleko nam do porozumienia, wszystko jest na wczesnym etapie, ale mamy duże nadzieje. Szanse na sprowadzenie kogoś takiego do Adelaide nie są wielkie. Chcemy jednak zrobić wszystko, co w naszej mocy, taki transfer byłby znakomitym ruchem nie tylko pod względem sportowym, ale i marketingowym” – podkreślił.

Luca Toni w swej bogatej karierze grał m.in. w Fiorentinie, Romie, Bayernie i Juventusie. We wszystkich występach na włoskich boiskach mistrz świata z 2006 roku zdobył aż 151 goli.