Włochy: Benitez nie wyklucza pozostania w Napoli

We Włoszech dużo mówi się ostatnio o niepewnej przyszłości Rafy Beniteza w SSC Napoli. Hiszpański szkoleniowiec nie wyklucza jednak pozostania w Neapolu.

Po niewielkim kryzysie, Napoli odbiło się od dna i w kilku poprzednich spotkaniach zaprezentowało się znakomicie: najpierw pewne zwycięstwo 3:0 nad Fiorentiną w lidze, później triumf aż 4:1 w wyjazdowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Europy z Wolfsburgiem.

„Napoli należy do tego miasta oraz do kibiców. Jeśli to miasto zobaczy swój zespół w finale, będzie to wielki powód do dumy” – podkreślił Benitez, cytowany przez serwis Four Four Two.

Media donosiły ostatnio o możliwości odejścia hiszpańskiego trenera z Włoch. W grę miałby wchodzić powrót do Liverpoolu lub objęcie posady szkoleniowca Manchesteru City.

„Jeśli ten klub planuje się rozwijać, rozrastać, to ja porozmawiam ze swoją rodziną i ocenię możliwość pozostania w Neapolu” – zdradził.

Rafa Benitez objął zespół SSC Napoli w maju 2013 roku. Wcześniej był opiekunem m.in. Chelsea, Liverpoolu i Valencii. Do jego największych sukcesów należą zwycięstwo w Lidze Mistrzów, zdobycie Pucharu i Superpucharu Włoch oraz mistrzostwo Hiszpanii.