Ya Konan przenosi się do Fortuny

Napastnik Hannoveru 96 Didier Ya Konan zmienia klub. Od nowego sezonu będzie występował w Fortunie Duesseldorf – informuje oficjalna strona zespołu.


Zatrudniając Ya Konana, drużyna z zaplecza Bundesligi zakończyła długie poszukiwania napastnika. Iworyjczyk związał się Fortuną dwuletnim kontraktem.

– Nie mogę się doczekać nowego wyzwania. Fortuna to klub ze wspaniałymi tradycjami i fantastycznym stadionem. Pamiętam imponującą atmosferę, jaka panowała, kiedy byłem tutaj z Hannoverem. Zrobię wszystko, aby jak najszybciej pomóc zespołowi – powiedział zawodnik po podpisaniu umowy.

Ya Konan najdłużej w swojej karierze grał w barwach zespołu z HDI-Arena, gdzie wystąpił łącznie w 131 spotkaniach, w których strzelił 39 bramek. Przed przyjazdem do Niemiec grał w Rosenborgu Trondheim.

– Didier posiada nie tylko ogromne doświadczenie, ale przez wiele lat prezentował wysoką jakość w rozgrywkach Bundesligi oraz na arenie międzynarodowej. Jesteśmy pewni, że będzie w stanie nam pomóc – stwierdził dyrektor sportowy Fortuny Rachid Azzouzi.

Iworyjczyk jest kolejnym graczem, który trafił na ESPRIT Arena w tym okienku transferowym. Wcześniej do klubu trafili Karim Haggui, Julian Koch, Sercan Sararer, Christian Strohdiek oraz Fabian Holthaus.

Reklama

Statystyki Ekstraklasy

Statystyki ekstraklasy

Dołącz do nas na FB