Yohan Cabaye: Żaden topowy zespół nie chciał mnie pozyskać

29-letni francuski pomocnik Crystal Palace, Yohan Cabaye ujawnił w swoim ostatnim wywiadzie, iż decyzja o przenosinach do ekipy Orłów podyktowana była po części brakiem zainteresowania ze strony wielkich europejskich klubów.

Doświadczony Francuz podczas tegorocznego letniego okienka transferowego zamienił Paris Saint-Germain na drużynę z Selhurst Park. The Eagles zapłacili za byłego gracza Newcastle United rekordowe 10 milionów funtów.

– Żaden z topowych klubów nie chciał mnie pozyskać. Nie nastawiałem się jednak w stu procentach na transfer do dużego zespołu – powiedział Yohan Cabaye, cytowany przez „London Evening Standard”.

– Znów będę współpracował z Alanem Pardew, tak więc wiem czego się spodziewać. Na chwilę obecną czuję się w drużynie bardzo dobrze – dodał wychowanek LOSC Lille, który w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii rozegrał już ponad 80 spotkań.

W obecnie trwającej kampanii ligowej ofensywny pomocnik rozegrał trzy mecze, w których strzelił jedną bramkę. Co więcej, wszystkie dotychczasowe starcia ligowe rozpoczynał on w wyjściowym składzie.