Zdenek Ondrasek: Jestem walecznym zawodnikiem

Nowy napastnik Wisły Kraków, Zdenek Ondrasek przyznał w swoim ostatnim wywiedzie, że jest zadowolony z podpisania trzyletniej umowy z drużyną „Białej Gwiazdy”.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się podpisać kontrakt z Wisłą, która jest wielkim klubem i mieści się w pięknym Krakowie. Jestem przekonany, że to będzie dobry okres dla mnie i dla drużyny – powiedział Czech cytowany przez oficjalną klubową stronę internetową.

– Przede wszystkim jestem walczakiem. Nie jestem może Ronaldo albo Messim, ale walczę o każdą piłkę, walczę dla drużyny. Wiem, że Paweł Brożek jest w tym klubie legendą. To wielkie nazwisko w Polsce i każdy go zna, dlatego cieszę się, że będę mógł się czegoś od niego nauczyć. Wiem, że Wisła do tej pory grała jednym napastnikiem. Ja preferuję, gdy w ataku jest dwóch zawodników, ale nie jest to dla mnie problem. Ważne, żeby mieć wsparcie reszty drużyny – dodał.

– Kraków to naprawdę piękne miasto. Nie widziałem jeszcze za wiele, ale zamierzam to wkrótce nadrobić. Póki co rozglądam się za mieszkaniem i autem. Jeśli chodzi o bazę treningową, to miałem okazję być wczoraj w Myśleniach i jestem pod wielkim wrażeniem. To bardzo ważne dla zawodnika, aby mieć dobre warunki do wykonywania pracy. Wszyscy przyjęli mnie tutaj z serdecznością. Myślę, że wspólnie możemy wiele osiągnąć, bo po zobaczeniu treningu mogę powiedzieć, że mamy naprawdę dobrych zawodników. Nie wiem, jak to możliwe, że nie jesteśmy w górnej części tabeli. Jestem pewien, że wkrótce będziemy znacznie wyżej – zakończył.