Zdenek Zeman odszedł z Cagliari

Zdenek Zeman nie jest już trenerem Cagliari Calcio. 67-letni czeski szkoleniowiec zrezygnował z posady po niespełna siedmiu tygodniach – informuje „Tutto Mercato”.

Były menadżer AS Romy po raz drugi w tym sezonie opuścił ekipę z Sardynii. Po raz pierwszy w bieżącej kampanii ligowej prowadził ją w okresie od czerwca do grudnia ubiegłego roku. Drugą przygodę z drużyną ze Stadio Sant’Elia rozpoczął na początku marca.

Nie była ona jednak bardzo udana dla doświadczonego trenera. W pięciu spotkaniach zdobył on zaledwie jeden punkt. W efekcie Cagliari zadomowiło się na przedostatnim miejscu w tabeli i ma coraz mniejsze szanse na zachowanie ligowego bytu. Na chwilę obecną tracą oni do bezpiecznej strefy dziewięć punktów.

Ostateczna decyzja o zakończeniu współpracy została podjęta po ostatniej porażce ligowej z Napoli (3:0), po której zirytowani kibice zaatakowali piłkarzy pierwszego zespołu.

Swoją karierę trenerską Zdenek Zeman rozpoczynał w młodzieżowej drużynie Palermo. Później prowadził między innymi takie kluby jak Parma, Lazio, Fenerbahce, Napoli, Lecce oraz Pescara.