1. liga: Dolcan rozbił Zawiszę

W szlagierowym spotkaniu 12. kolejki 1. ligi Dolcan Ząbki pokonał w wyjazdowym spotkaniu Zawiszę Bydgoszcz 3:0. Gole dla ekipy z Ząbek strzelali kolejno: Paweł Tarnowski, Damian Świerblewski i Szymon Matuszek, który w 87. minucie ustalił wynik.

Gościom wystarczyły dwie minuty, by praktycznie ustalić wynik tego pojedynku. Najpierw Tarnowski bez problemów trafił do pustej bramki. Chwilę później było już 0:2, a smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że Świerblewski to wychowanek Zawiszy.

Przed obecną kolejką Zawisza zajmował pozycję lidera z dorobkiem 21 punktów, natomiast zespół z Ząbek był uplasowany lokatę i miał na swoim koncie 20 punktów. W niedzielę na ławce trenerskiej bydgoszczan zadebiutował Maciej Bartoszek, który w Chojnicach jeszcze nie mógł prowadzić zespołu, ponieważ miał karę z czasów gdy trenował Legionovię.