1.Liga: Miedź przegrała w Chojnicach

Miedź Legnica przegrała na wyjeździe 0:3 z Chojniczanką Chojnice w meczu 28. kolejki 1. Ligi. Dzięki wygranej piłkarze Mariusza Pawlaka awansowali na szóste miejsce w tabeli.

Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Marek Gancarczyk w 21. minucie spotkania. Cztery minuty później Dawida Smuga pokonał Tomasz Mikołajczak. Ten sam zawodnik zdobył gola na 3:0 minutę przed przerwą. Dla 27-letniego napastnika były to dwunaste i trzynaste trafienia w tym sezonie w lidze.

Chojniczanka nie potrafiła odnieść zwycięstwa w trzech poprzednich meczach. W ostatniej kolejce przegrała z ostatnim w tabeli Widzewem Łódź. Miedź po porażce zajmuje dziesiąte miejsce w lidze. Ma siedem punktów przewagi nad strefą barażową.

Dzisiaj odbędzie się jeszcze jeden mecz w drugiej klasie rozgrywkowej. Wigry Suwałki u siebie zmierzą się z Arką Gdynia.