1. liga: Sandecja minimalnie lepsza od Pogoni Siedlce

Sandecja Nowy Sącz pokonała na wyjeździe w meczu 28. kolejki 1. ligi Pogoń Siedlce 2:1 (1:1). Decydującą o zwycięstwie bramkę dla gości zdobył na kilka minut przed końcem meczu Rudolf Urban.

Pierwszego gola w tym spotkaniu w 28. minucie strzelił Bartłomiej Dudzic, który w sytuacji sam na sam nie dał najmniejszych szans Jackowi Kozaczyńskiemu. Goście nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, bowiem jeszcze przed przerwą wyrównał Cezary Demianiuk.

Po zmianie stron mecz był bardzo wyrównany i wydawało się, iż zakończy się on podziałem punktów. Na osiem minut przed końcem indywidualny błąd Jana Grzesika wykorzystał jednak Maciej Bębenek, który przewrócił się po kontakcie z rywalem w polu karnym i zapewnił swojej ekipie jedenastkę. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Rudolf Urban i pewnie umieścił piłkę w siatce.

Dla Sandecji Nowy Sącz zwycięstwo w Siedlcach było pierwszym po serii czterech porażek z rzędu. Z kolei gospodarze niedzielnej rywalizacji przegrywając u siebie bardzo skomplikowali sobie sytuację w ligowej tabeli. Na chwilę obecną do bezpiecznej strefy tracą jedenaście „oczek” i mają coraz mniej szans na zachowanie ligowego bytu.