1. Liga: Pewne zwycięstwo Chojniczanki w Katowicach

Piłkarze Chojniczanki Chojnice pokonali na wyjeździe w ramach 5. kolejki I ligi Rozwój Katowice 3:1 (0:0). Tym samym podopieczni Mariusza Pawlaka zanotowali swoje drugie zwycięstwo w bieżącym sezonie ligowym.

Niemal od samego początku rywalizacji sporą przewagę mieli przyjezdni, nie potrafili oni jednak przez dłuższy czas przełamać dobrze ustawionej defensywy rywala. Udało im się to dopiero w 51. minucie.

Wówczas na prowadzenie gości wyprowadził Andrzej Rybski. Doświadczony pomocnik z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki Bartosza Solińskiego, który w tej sytuacji nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

W 64. minucie drugiego gola dla Chojniczanki Chojnice strzelił Łukasz Kosakiewicz i totalnie wybił z rytmu gospodarzy. Z kolei na dwanaście minut przed końcem starcia podopiecznych Marka Motyki dobił pewnym strzałem Tomasz Mikołajczak.

Rozwój Katowice w tym spotkaniu stać było tylko na jednego gola. Autorem honorowego trafienia został były gracz Stomilu Olsztyn Patryk Kun, który na bramkę zamienił strzałem głową fantastyczne dośrodkowanie z lewego sektora boiska.

Po pięciu seriach gier beniaminek z Katowic plasuje się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Natomiast żółto-biało-czerwoni zajmują z dorobkiem siedmiu „oczek” ósmą pozycję.