1. Liga: GKS wygrał w meczu spadkowiczów

Dwie drużyny, które w zeszłym sezonie występowały w Ekstraklasie zmierzył się ze sobą w meczu piątej kolejki 1. Ligi. Zwycięstwo odniósł GKS Bełchatów, który pokonał na własnym stadionie Zawiszę Bydgoszcz 2:1.

Pierwszego gola zdobyli goście. W szóstej minucie spotkania, Jakub Łukowski dośrodkował piłkę w pole karne, a do bramki skierował ją Szymon Lewicki. Dla 27-letniego napastnika było to trzecie trafienie w tym sezonie.

Gospodarze wzięli się za odrabianie strat w końcówce spotkania. W 82. minucie gry, Paweł Zięba oddał mocny strzał z woleja i zaskoczył Łukasza Sapelę. Cztery minuty później wynik na 2:1 ustalił Hieronim Gierszewski. Piłkarz wypożyczony z Lechii Gdańsk, pokonał bramkarza rywali, po asyście Łukasza Wrońskiego.

Dzięki wygranej GKS Bełchatów ma na swoim koncie dziesięć punktów i jest liderem ligi. Ma trzy punkty przewagi nad Zawiszą.

We wcześniej rozegranych spotkaniach w drugiej klasie rozgrywkowej, MKS Kluczbork zremisował z Zagłębiem Sosnowiec 1:1, a Chojniczanka Chojnice wygrała z Rozwojem Katowice 3:1. Dzisiaj w 1. Lidze odbywają się jeszcze trzy mecze.