1. liga: Pogoń pokonała Zagłębie

Pogoń Siedlce wygrała przed własną publicznością z Zagłębiem Sosnowiec 3:2 (2:0) w sobotnim meczu 23. kolejki piłkarskiej 1. ligi.

Pierwszego gola w tym spotkaniu zdobył Mariusz Rybicki. 23-latek wpisał się na listę strzelców w siódmej minucie rywalizacji. Niespełna 120 sekund później gospodarze podwyższyli prowadzenie za sprawą trafienia Kamila Jonkisza.

Taki rezultat utrzymywał się aż do 63. minuty. Rafała Misztala pokonał wówczas Robert Bartczak, dla którego była to pierwsza bramka w barwach „Zagłębiaków”. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego trzeciego gola dla miejscowych Mateusz Żytko, który skutecznie wykorzystał rzut karny. W doliczonym czasie gry rezultat ustalił Jakub Arak.

Dzięki wygranej, Pogoń Siedlce awansowała na trzynaste miejsce w tabeli 1. ligi. Podopieczni Marcina Sasala mają na swoim koncie 27 punktów, z kolei Zagłębie Sosnowiec zdobyło do tej pory 37 „oczek” i znajduje się na czwartej pozycji.