1. Liga: Pogoń Siedlce wygrała w barażach

Pogoń Siedlce w sezonie 2015/16 będzie występowała w 1. Lidze. Piłkarze Piotra Szczechowicza pokonali w barażach Raków Częstochowa. Pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1, a w Częstochowie było 2:2.

Pierwszego gola dla gości na stadionie w Częstochowie strzelił Calderon z rzutu karnego sześć minut przed przerwą. Pięć minut po zmianie stron wyrównał Wojciech Reiman. W 84. minucie spotkania ponownie na prowadzenie wyszli siedlczanie. Trafienie zaliczył Donald Djousse, który strzelił bramkę również w pierwszym meczu barażowym. Wynik spotkania na 2:2 ustalił w doliczonym czasie gry, Reiman, który wykorzystał rzut karny.

Pogoń Siedlce w minionym sezonie zajęła piętnaste miejsce w tabeli 1. Ligi. Miała dwa punkty przewagi nad GKS-em Tychy, który nie zdołał wywalczyć utrzymania w drugiej klasie rozrywkowej.

W nadchodzącym sezonie w 1. Lidze będzie występowało pięć nowych drużyn. Poza GKS-em Bełchatów i Zawiszą Bydgoszcz, które spadły z Ekstraklasy, zagrają w niej MKS Kluczbork, Zagłębie Sosnowiec i Rozwój Katowice.