1. Liga: Remis w Bytowie

Bytovia Bytów zremisowała przed własną publicznością 1:1 z GKS-em Tychy w meczu 28. kolejki 1. Ligi. Dla tyskiej drużyny to piąte z rzędu spotkanie bez wygranej. Bytovia w poprzednich dwóch meczach odnosiła zwycięstwa.

Pierwszego gola strzelili goście. W 31. minucie spotkania po asyście Mateusza Mączyńskiego na listę strzelców wpisał się Damian Szczęsny, dla którego był to pierwszy gol w tym sezonie w lidze. Wyrównał Janusz Surdykowski w 71. minucie gry. Dla 28-letniego piłkarza było to trzynaste trafienie w bieżących rozgrywkach. Napastnik Bytovii jest wiceliderem klasyfikacji strzelców.

Odkąd drużynę z Bytowa przejął Tomasz Kafarski, zespół w pięciu meczach zdobył osiem punktów. Bytovia zajmuje trzynaste miejsce w tabeli. GKS Tychy znajduje się w strefie spadkowej. Do piętnastego Chrobrego Głogów traci pięć punktów. Z ligi spadną trzy najgorsze zespoły. Piętnasta drużyna rozegra baraże o utrzymanie.

W następnej kolejce Bytovia zmierzy się na wyjeździe z Arką Gdynia. Rywalem drużyny prowadzonej przez Tomasza Hajto będzie Pogoń Siedlce. Spotkanie odbędzie się na stadionie w Jaworznie.