1. Liga: Wygrana lidera

Zagłębie Lubin pokonało na Dialog Arenie Dolcan Ząbki 2:0 w spotkaniu 28. kolejki 1.Ligi. Dzięki wygranej piłkarze Piotra Stokowca mają trzy punkty przewagi nad Wisłą Płock i o siedem punktów więcej od trzeciej w tabeli Termaliki Nieciecza, która swój mecz rozegra w sobotę.

Pierwszego gola dla drużyny z Lubina strzelił Krzysztof Piątek w 39. minucie gry. Było to jego ósme trafienie w tym sezonie w lidze. Wynik spotkania ustalił na 2:0 Michal Papadopulos w ostatniej minucie podstawowego czasu gry.

Dla Zagłębia to trzecie zwycięstwo z rzędu. Lubinianie w tym roku nie przegrali ani jednego meczu. Dolcan po porażce zajmuje szóste miejsce w tabeli.

W następnej kolejce Zagłębie zmierzy się na wyjeździe z Sandencją Nowy Sącz. Piłkarze z Ząbek u siebie zagrają z Chrobrym Głogów.