1. liga: Rozwój przegrał z Zawiszą, trzy gole Lewickiego

Rozwój Katowice przegrał przed własną publicznością z Zawiszą Bydgoszcz 1:3 (1:1) w pierwszym sobotnim spotkaniu 25. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi.

Goście objęli prowadzenie siedemnaście minut przed przerwą, kiedy to na listę strzelców wpisał się Szymon Lewicki. Kwadrans później wyrównał jednak Tomasz Wróbel.

Przyjezdni kończyli zawody w osłabieniu, po tym jak bezpośrednią czerwoną kartę zobaczył w drugiej połowie Francuz Jean-Yves Mvoto, ale mimo tego, ekipa znad Brdy zdołała zdobyć jeszcze dwie bramki. W niespełna dwie minuty uczynił to Lewicki, kompletując tym samym hat-tricka.

Zawisza po dwunastym zwycięstwie w sezonie umocnił się na trzeciej pozycji w tabeli. Rozwój natomiast doznał czternastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na dwunastym miejscu w klasyfikacji.