1. liga: Podział punktów w Grudziądzu

Piłkarze Olimpii Grudziądz zremisowali przed własną publicznością w meczu 25. kolejki pierwszej ligi z Wisłą Płock 1:1 (0:0). Dla gospodarzy piątkowego starcia jest to ósmy podział punktów w bieżącym sezonie.

Pierwszego gola zdobyli przyjezdni. Na listę strzelców w 58. minucie wpisał się Mikołaj Lebedyński. Natomiast do wyrównania doprowadził czternaście minut później doświadczony Brazylijczyk Nildo, który na bramkę zamienił rzut karny.

Podział punktów w tej rywalizacji spowodował, iż Olimpia Grudziądz awansowała w ligowej tabeli, kosztem MKS-u Kluczbork, na piętnastą lokatę. Natomiast podopieczni Marcina Kaczmarka po 25. seriach gier zajmują drugie miejsce.

W innym meczu rozgrywanym równolegle Miedź Legnica bezbramkowo zremisowała na własnym terenie z Arką Gdynia, która wciąż jest liderem 1. ligi.