1. liga: Siódme zwycięstwo w sezonie Wisły Płock

Wisła Płock pokonała na własnym stadionie w meczu 12. kolejki pierwszej ligi Chojniczankę Chojnice 2:1 (1:0). Dla gospodarzy sobotniego spotkania było to już siódme zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Bramki dla podopiecznych Marcina Kaczmarka zdobywali odpowiednio Wojciech Łuczak w 4. minucie rywalizacji oraz na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Mikołaj Lebedyński.

Honorowe trafienie dla przyjezdnych zaliczył natomiast tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra Łukasz Kosakiewicz. Warto również zaznaczyć, iż Chojniczanka całą drugą połowę grała w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę tuż po zmianie stron obejrzał Paul Grischok.

Wisła Płock po dwunastu seriach gier ma na swoim koncie 22 punkty i plasuje się w ścisłej czołówce ligi. Z kolei żółto-biało-czerwoni jak do tej pory zgromadzili czternaście „oczek” i zajmują jedenastą lokatę.