1. Liga: Termalica wygrała szósty mecz z rzędu

Termalica Bruk-Bet Nieciecza pokonała na własnym stadionie Wigry Suwałki 2:0 w meczu 31. kolejki 1. Ligi. Dla zawodników Piotra Mandrysza to szóste zwycięstwo z rzędu. Dla drużyny z Suwałk to pierwsza porażka, po siedmiu spotkaniach bez przegranej.

Obie bramki dla gospodarzy padły po rzutach karnych w pierwszej połowie spotkania. Najpierw w 32. minucie gry, na listę strzelców, po raz siódmy w tym sezonie, wpisał się Jakub Biskup, a minutę przed przerwą swoje piąte trafienie w bieżących rozgrywkach zaliczył Dawid Plizga. W 85. minucie meczu, za drugą żółtą kartkę, boisko opuścił obrońca Wigier, Maciej Wichtowski.

Przed rozpoczęciem 31. serii gier, Termalica zajmowała drugie miejsce w tabeli. Do prowadzącego Zagłębia Lubin traciła cztery punkty. W trzech ostatnich kolejkach w tym sezonie, Termalica zmierzy się z Bytovią Bytów, Pogonią Siedlce i Zagłębiem.

Zajmujące dziewiąte miejsce w lidze Wigry, w tym sezonie podejmą jeszcze Chojniczankę Chojnice i Wisłę Płock. Piłkarze Zbigniewa Kaczmarka rozegrają o jeden mecz mniej, bo ich rywalem miała być Flota Świnoujście, która wycofała się z rozgrywek.

W innych spotkaniach Chojniczanka Chojnice pokonała 4:3 Stomil Olsztyn, a Widzew Łódź przegrał u siebie 0:2 z Pogonią Siedlce. W zakończonym wcześniej meczu, GKS Tychy zremisował 1:1 z Chrobrym Głogów.

W trwających spotkaniach, Dolcan Ząbki mierzy się z GKS-em Katowice, Miedź Legnica podejmuje Bytovię Bytów, Sandencja Nowy Sącz gra z Olimpią Grudziądz, a rywalem Zagłębie Lubin jest Arka Gdynia.