1. Liga: Wisła na czele tabeli

Wisła Płock pokonała na własnym stadionie Bytovię Bytów 2:1 w meczu dziesiątej kolejki 1. Ligi. Dzięki wygranej, „Nafciarze” awansowali na pierwsze miejsce w tabeli drugiej klasy rozgrywkowej. Dotychczasowy lider, Stomil Olsztyn w niedzielę zmierzy się z Zawiszą Bydgoszcz.

Pierwszego gola Wisła zdobyła 26. minut po rozpoczęciu spotkania. Damian Piotrowski wrzucił piłkę w pole karne, a z bliska Gerarda Bieszczada pokonał Arkadiusz Reca. Goście doprowadzili do wyrównania kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Klichowicz. Minutę później znowu prowadzili gospodarze. Bramkarza rywali pokonał Mikołaj Lebedyński, który strzelił gola w trzecim meczu z rzędu.

Dla piłkarzy Marcina Kaczmarka było to szóste zwycięstwo w tym sezonie. Bytovia w trzecim meczu z rzędu nie potrafiła odnieść zwycięstwa i jest na szóstej pozycji w tabeli.

We wcześniej rozegranym sobotnim spotkaniu, Arka Gdynia pokonała u siebie Sandencję Nowy Sącz 2:1.