2. Bundesliga: Dwubramkowe zwycięstwo SC Freiburg

Piłkarze SC Freiburg pokonali na własnym stadionie w meczu 9. kolejki 2. Bundesligi FSV Frankfurt 2:0 (1:0). Dzięki kompletowi punktów zostali oni nowym liderem rozgrywek.

Bramki dla gospodarzy niedzielnej rywalizacji strzelali odpowiednio Maximilian Philipp w 39. minucie oraz Amir Abrashi, który ostatecznie ustalił wynik starcia na Mage Solar Stadion tuż po zmianie stron.

Warto także zaznaczyć, iż rezultat meczu mógł być wyższy, ale były zawodnik Werderu Brema Nils Petersen w 31. minucie nie potrafił zamienić na gola rzutu karnego.

Na tym etapie rozgrywek zawodnicy Freiburga z dorobkiem 20 punktów plasują się na pierwszym miejscu w tabeli. Co więcej, jak do tej pory strzelili oni dwadzieścia jeden bramek, co jest najlepszym osiągnięciem spośród wszystkich zespołów grających w drugiej lidze.

Z kolei czarno-niebiescy po dziewięciu seriach gier zajmują dziewiątą lokatę. Na tę chwilę zgromadzili oni na swoim koncie trzynaście „oczek.” Złożyły się na nie cztery zwycięstwa i jeden remis.