Bundesliga: Borussia zremisowała z beniaminkiem (akt)

W pierwszym niedzielnym meczu 7. kolejki niemieckiej Bundesligi Eintracht Frankfurt podzielił się punktami ze stołeczną Herthą, chociaż gospodarze mieli wystarczającą ilość sytuacji bramkowych. Nie zdołali jednak ich wykorzystać.

Zawodnicy Eintrachtu na prowadzenie wyszli w 22. minucie za sprawą Alexandra Meiera, kiedy to egzekwowali korner. Piłka spadła na głowę Russa, który przedłużył podanie w okolice jedenastego metra, gdzie czekał już niepilnowany Meier.

Do wyrównania doszło w 82. minucie, kiedy to przy próbie podania na wolne pole, futbolówkę zablokował jeden z graczy Eintrachtu, ale ta trafiła ostatecznie pod nogi Daridy, który bez zastanowienia uderzył.

W drugim niedzielnym pojedynku po dwóch golach Pierre’a-Emericka Aubameya Borussia Dortmund tylko zremisowała 2:2 z beniaminkiem z Darmstadt. Do ostatnich sekund spotkania podopieczni Thomasa Tuchela wygrywali 2:1, jednak nie zdołali utrzymać zwycięstwa.

W zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, piłka trafiła pod nogi Sulu, który bez zastanowienia uderzył i pokonał bezradnego Burkiego. Łukasz Piszczek (Borussia) i Łukasz Załuska (Darmstadt) obejrzeli to spotkanie z perspektywy ławki rezerwowych.