2. Bundesliga: Kolejne zwycięstwo Erzgebirge Aue

Walczące o utrzymanie ligowego bytu Erzgebirge Aue pokonało na wyjeździe w ramach 32. kolejki 2. Bundesligi Union Berlin 2:1 (1:0). Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Martin Kobylański.

Dla 21-letniego polskiego napastnika jest to drugi gol w bieżącym sezonie ligowym na zapleczu 1. Bundesligi. Na listę strzelców wypożyczony z Werderu Brema piłkarz wpisał się w 64. minucie rywalizacji, a więc 500 sekund po tym jak pojawił się na placu gry zmieniając Broerna Jopeka.

Bardzo cenny komplet punktów gości spowodował, iż opuścili oni na dwie kolejki przed końcem sezonu strefę spadkową i zajmują obecnie 16. miejsce, które oznacza baraże o utrzymanie z trzecią drużyną 3. Bundesligi.

Po tym spotkaniu Union Berlin plasuję się z kolei z dorobkiem 41 punktów na 9. miejscu i nie jest już zaangażowany ani w walkę o utrzymanie ani w batalię o awans do wyższej ligi.

W innym sobotnim spotkaniu Kaiserslautern przegrało na własnym stadionie z FC St. Pauli 0:2 (0:0) i znacznie utrudniło sobie walkę o bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. W tym starciu również mieliśmy polski akcent, bowiem Mateusz Klich zameldował się na boisku w 66. minucie. Natomiast w szeregach gości cały mecz na ławce rezerwowej przesiedział Waldemar Sobota.