Bundesliga: Porażka Bayernu, BVB coraz bliżej europejskich pucharów

Bayern Monachium przegrał na własnym stadionie z Augsburgiem 0:1 (0:0) w ramach 32. kolejki 1. Bundesligi. W innym spotkaniu tej serii gier Borussia Dortmund pokonała na Signal Iduna Park Herthę Berlin 2:0 (1:0).

Jedynego gola w spotkaniu na Allianz Arena strzelił Raul Bobadilla. Argentyńczyk popisał się fantastycznym strzałem piętką w 71. minucie i zapewnił swojej drużynie bardzo cenne trzy punkty, które w ostatecznym rozrachunku mogą przełożyć się na grę w Lidze Europy.

Gościom w wygranej pomógł niewątpliwie hiszpański bramkarz Bawarczyków Pepe Reina, który w 13. minucie starcia wyleciał z boiska za czerwoną kartkę. Robert Lewandowski wyszedł na boisko w podstawowym składzie i grał przez 74. minuty, po czym został zmieniony przez Rafinhę.

Z kolei w Dortmundzie Borussia pokonała Herthę Berlin 2:0 (1:0) i znacznie zbliżyła się do miejsca gwarantującego start w następnej edycji Ligi Europy, która niewątpliwie będzie wielkim sukcesem patrząc z perspektywy całego sezonu na formę podopiecznych Juergena Kloppa.

Na listę strzelców wpisywali się odpowiednio Neven Subotić, który już na początku rywalizacji wykorzystał fantastyczne dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową umieścił piłkę w siatce, oraz Erick Durm. 22-letni Niemiec strzałem z około dziesięciu metrów w dalszy róg bramki nie dał najmniejszych szans Thomasowi Kraftowi.