2. Bundesliga: Kolejne zwycięstwo St. Pauli

Piłkarze St. Pauli pokonali na własnym stadionie w meczu 6. kolejki 2. Bundesligi MSV Duisburg 2:0 (0:0). Dla gospodarzy było to czwarte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach ligowych.

Bramki w tym spotkaniu dla brązowo-białych zdobywali odpowiednio Lasse Sobiech, który w 70. minucie na gola zamienił skutecznie rzut karny, oraz na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Sebastian Maier. Dla 21-letniego Niemca było to pierwsze trafienie w obecnej kampanii.

Dzięki kompletowi punktów ekipa prowadzona przez Ewalda Lienena przesunęła się na trzecie miejsce w tabeli. Dużo gorzej wygląda sytuacja gości poniedziałkowego starcia, bowiem na tym etapie rozgrywek Zebry z dorobkiem zaledwie dwóch punktów okupują ostatnie miejsce w 2. Bundeslidze.

Warto zaznaczyć, iż mecz w podstawowym składzie rozpoczął były skrzydłowy Śląska Wrocław, Waldemar Sobota. 28-latek, który ma na swoim koncie 18 występów w seniorskiej reprezentacji Polski, na placu gry przebywał przez osiemdziesiąt trzy minuty, następnie został zmieniony przez Johna Verhoeka.