Dante opuścił Bayern, ponieważ nie czuł się potrzebny

Nowy zawodnik VfL Wolfsburg, Dante przyznał w swoim ostatnim wywiadzie, iż zdecydował się opuścić Bayern Monachium, ponieważ nie odgrywał już znaczącej roli w drużynie mistrza Niemiec.

– Bayern jest wspaniałym klubem, znajdującym się w pięknym mieście. Odnosiliśmy sukcesy, a ja miałem jeszcze dwa lata do zakończenia kontraktu. Wszystko szło dobrze – powiedział Dante cytowany przez „ESPN”.

– W pewnym momencie uświadomiłem sobie jednak, że nie spoczywa na mnie taka odpowiedzialność jak kiedyś. Zaczęło mi tego brakować – tej presji, poczucia obowiązku i przywództwa – dodał.

– Otwarcie rozmawiałem z klubem. Przedstawiłem mu swoją wizję i otrzymałem informację zwrotną. Później pojawiły się oferty innych zespołów i postanowiłem zacząć wszystko od nowa – zaznaczył.

– Z Guardiolą zawsze łączyły mnie dobre, profesjonalne relacje. Nie wiem dlaczego nie poparł mojego stanowiska, ale ostatecznie i tak nie miało to wpływu na moją decyzję – zakończył.

W barwach Wilków jak do tej pory Brazylijczyk rozegrał jedno spotkanie. Przez pełne dziewięćdziesiąt minut przebywał on na murawie podczas starcia z FC Ingolstadt 04 w ramach 4. kolejki 1. Bundesligi.