2. Bundesliga: Porażka drużyny Koseckiego

SV Sandhausen przegrało na własnym stadionie 1:4 z Arminią Bielefeld w spotkaniu 29. kolejki drugiej ligi niemieckiej. W drużynie gospodarzy od 72. minuty meczu występował Jakub Kosecki.

Polski skrzydłowy pojawił się na boisku przy stanie 1:1. Później bramki dla gości zdobyli Fabian Klos, Michael Gorlitz i David Ulm, po strzale z rzutu karnego. W pierwszej połowie meczu trafienia zaliczyli Alexander Bieler (Sandhausen) i Felix Burmeister (Arminia).

Swoje spotkanie wygrało również VfL Bochum. Piłkarze Gerta-Jana Verbeeka pokonali u siebie FSV Frankfurt 4:1. Gola dla gości strzelił w trzeciej minucie gry Dani Schahin, a drużyna z Bochum odpowiedziała bramkami Onura Buluta, Simona Terodde, Thomasa Eisfelda i Patricka Fabiana. Poza kadrą meczową gospodarzy znalazł się Piotr Ćwielong.

Na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu, liderem 2. Bundesligi jest SC Freiburg, który ma na swoim koncie tyle samo punktów co RB Lipsk. Awans do najwyższej klasy rozgrywkowej wywalczą dwie najlepsze drużyny, a kolejna zagra w barażach.