Scottish Premiership: Zwycięstwo Celtiku

Celtic Glasgow pokonał na wyjeździe Motherwell FC 2:1 w meczu 33. kolejki ligi szkockiej. Dla gospodarzy była to pierwsza porażka po pięciu zwycięstwach z rzędu.

Pierwszy gol dla mistrzów Szkocji padł minutę przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania. Na listę strzelców wpisał się Leigh Griffiths, któremu podawał Kieran Tierney.

Motherwell doprowadziło do wyrównania kwadrans po zmianie stron. Trafienie zaliczył wtedy Scott McDonald. Wynik na 2:1 ustalił jednak Griffiths, dla którego była to 28. bramka w bieżącym sezonie w lidze. Swoją drugą asystę w tym meczu zanotował Tierney.

Dzięki wygranej drużyna prowadzona przez Ronny’ego Delię zakończy rundę zasadniczą z przewagą ośmiu punktów nad drugim w tabeli, Aberdeen. Motherwell zajmuje obecnie czwarte miejsce w lidze.