2. Bundesliga: Porażka Sandhausen

SV Sandhausen przegrał na własnym stadionie z RB Lipsk 1:2 w spotkaniu 13 kolejki 2. Bundesligi. W zespole miejscowych nie grał Jakub Kosecki, który leczy kontuzję.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 27 minucie gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Aziz Bouhaddouz, któremu asystował Moritz Kuhn. Chwilę później do wyrównania doprowadził Dominik Kaiser. Kapitan przyjezdnych skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu ręką Denisa Linsmayera.

Drużyna z Lipska strzeliła zwycięskiego gola kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego. Do siatki trafił Marcel Halstenberg, a asystował mu Yussuf Poulsen.

Dzięki siódmej wygranej w sezonie, piłkarze prowadzeni przez Ralfa Rangnicka objęli prowadzenie w tabeli 2. Bundesligi. „Byki” wykorzystali potknięcie SC Freiburga, który zremisował przed swoją publicznością z Eintrachtem Brunszwik 2:2. W zespole gości przez pełne 90 minut grało dwóch Polaków: Rafał Gikiewicz oraz Adam Matuszczyk.