Serie A: Pewna wygrana Fiorentiny

W spotkaniu 11. kolejki Serie A, AC Fiorentina pokonała przed własną publicznością z Frosinone Calcio 4:1. Cały mecz na ławce rezerwowych gości przesiedział Jakub Błaszczykowski.

Kibice zgromadzeni na Stadio Artemio Franchi na pierwsze trafienie czekali do 24 minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Ante Rebić, któremu asystował Mati Fernandez. Jeszcze przed upływem pół godziny gry drugie trafienie dla miejscowych zanotował Gonzalo Rodriguez. Argentyńczyk znalazł się niepilnowany w polu karnym i strzałem głową pokonał bramkarza gości.

Zaledwie 120 sekund później prowadzenie Fiorentiny podwyższył Khouma Babacar, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Tuż przed przerwą czwartego gola dla zawodników prowadzonych przez Paolo Sousę zdobył Mario Suarez. Hiszpan odebrał piłkę jednemu z obrońców i mierzonym strzałem zza linii pola karnego umieścił ją w siatce.

Gracze Frosininone zmniejszyli rozmiary porażki tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Indywidualną akcją popisał się Samuele Longo, który ograł dwójkę obrońców i następnie dograł do Alessandro Frary, a ten wbił piłkę do siatki.

Dzięki wygranej, Fiorentina awansowała na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni portugalskiego szkoleniowca mają na swoim koncie 24 punkty, z kolei drużyna „Canarini” wywalczyła do tej pory dziesięć „oczek” i znajduje się na 17 pozycji.