2. Bundesliga: Wygrana Sankt Pauli, Sobota wszedł z ławki rezerwowych

Sankt Pauli Hamburg pokonało na własnym stadionie Red Bull Lipsk 1:0 w meczu 31. kolejki drugiej ligi niemieckiej. Waldemar Sobota wszedł na boisko z ławki rezerwowych w 74. minucie spotkania.

Jedynego gola dla gospodarzy strzelił po asyście Jana Kalli, Lennart Thy w 45. minucie meczu. Dla 23-letniego Niemca było to trzecie trafienie w tym sezonie.

Dzięki wygranej piłkarze z Hamburga zajmują piętnaste miejsce w tabeli. Mają tyle samo punktów co Erzgebirge Aue, które jest na miejscu zagrożonym grą w barażach. Obie drużyny mają taki sam bilans bramek, ale drużyna Soboty ma na swoim koncie więcej strzelonych goli. O jeden punkt mniej ma TSV Monachium, a ostatnie w tabeli Aalen traci traci do monachijczyków dwa punkty.

Swoje mecze w niedzielę rozgrywały również drużyny innych Polaków, występujących w 2. Bundeslidze. Greuther Fuerth pokonał przed własną publicznością Fortunę Duesseldorf, a Kacper Przybyłko wszedł na boisko w doliczonym czasie gry. Union Berlin takim samym wynikiem pokonał na wyjeździe TSV Monachium. Cały mecz na ławce rezerwowych w drużynie gości przesiedział Martin Kobylanski.

************
Wyniki niedzielnych spotkań 2. Bundesligi:

TSV Monachium – Union Berlin 0:3 (0:1)
Bramki: Polter 19, 89 Kreilach 80

Aalen – VFL Bochum 2:4 (0:2)
Bramki: Steinhoefer 66 (karny), Ademi 75 – Bulut 16, Terodde 32, Terrazzino 54, Quaner 62(samobój)

Erzgebirge Aue – Karlsruher SC 3:1 (1:0)
Bramki: Mugosa 19, 75, Fandrich 85 – Torres 71

Greuther Fuerth – Fortuna Dusseldorf 3:0 (1:0)
Bramki: Stiepermann 29, Zulj 49, Sukalo 66

Sandhausen – FC Heidenheim 2:2 (0:0)
Bramki: Bouhaddouz 71, Jovanović 79 – Niederlechner 54, 75

Sankt Pauli Hamburg – Red Bull Lipsk 1:0 (1:0)
Bramka: Thy 45