Serie A: Fiorentina wygrała i jest piąta w tabeli

Fiorentina pokonała przed własną publicznością Cesenę 3:1 w meczu 34. kolejki ligi włoskiej. Dzięki wygranej piłkarze Vincenzo Montelli awansowali na piąte miejsce w tabeli. Do czwartego Napoli tracą cztery punkty.

Pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Josip Ilićić w 32. minucie spotkania, po rzucie karnym. Ten sam zawodnik trzy minuty później po raz drugi pokonał Federico Agliardiego. Dla Słoweńca były to trzecie i czwarte trafienia w tym sezonie w lidze. Po przerwie bramkę na 3:0 dla Fiorentiny zdobył Alberto Gilardino, a wynik meczu ustalił trzy minuty później, Alejandro Rodriguez.

Cesena nie wygrała żadnego z ostatnich dziewięciu spotkań w Serie A. Piłkarze Domenico Di Carlo zajmują przedostatnią pozycję w lidze, ze stratą dziewięciu punktów do bezpiecznej strefy.

W innym niedzielnym meczu, zajmujące przed tą kolejką drugie miejsce w tabeli, Lazio zremisowało na wyjeździe z siedemnastą Atalantą Bergamo. Po remisie piłkarze Stefano Pioliego spadli na trzecie miejsce w lidze. Wyprzedziła ich Roma, która wcześniej wygrała z Genoą 2:0.

Dzisiaj odbędzie się jeszcze jedno spotkanie ligi włoskiej. Napoli na własnym stadionie podejmie AC Milan. Początek meczu o godz. 20:45.