Euro U-21: Dania i Niemcy w półfinale

Młodzieżowe reprezentacje Niemiec i Danii awansowały do półfinału Mistrzostw Europy zawodników do lat 21, które odbywają się w Czechach. Z turnieju odpadli gospodarze oraz Serbia.

W ostatniej serii spotkań grupy A, Dania pokonała 2:0 Serbię i z sześcioma punktami zajęła pierwsze miejsce w tabeli. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Jessa Thorupa strzelali Rasmus Falk w 21. minucie spotkania i Viktor Fischer dwie minuty po przerwie. W spotkaniu Niemiec z Czechami najpierw na listę strzelców wpisał się Nico Schulz w 55. minucie gry, a wyrównującą bramkę dla gospodarzy strzelił jedenaście minut później Ladislav Krejci.

Po dwóch kolejkach rozegranych w grupie B, na czele tabeli jest Portugala z czterema punktami na koncie. O jeden mniej mają Szwecja i Anglia. Ostatnie miejsce zajmują Włosi, którzy zanotowali remis i odnieśli porażkę.

Dzisiaj Anglia zmierzy się z Włochami, a Portugalia zagra ze Szwecją. Półfinały odbędą się w sobotę, a finał rozegrany zostanie 30 czerwca. Cztery najlepsze drużyny na Mistrzostwach Europy U-21 zakwalifikują się na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.