Serie B: Gol Kupisza, Brescia lepsza od Trapani

Brescia Calcio z Tomaszem Kupiszem w podstawowym składzie pokonała przed własną publicznością Trapani Calcio 3:0 (3:0) w spotkaniu trzynastej kolejki włoskiej Serie B.

Na Stadio Mario Rigamonti pomocnik reprezentacji Polski po niespełna kwadransie jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. To było jego trzecie trafienie w tym sezonie. Cztery minuty później podwyższył Leonardo Morosini, a siedem minut przed przerwą trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Szwajcar Alexandre Geijo.

Po zmianie stron kibice nie oglądali już więcej bramek i ekipa z Lombardii odniosła w ten sposób piąte zwycięstwo w sezonie, dzięki któremu awansowała na siódmą pozycję w tabeli zaplecza Seria A. Kupisz zaliczył cały mecz.

Drużyna z Sycylii natomiast doznała piątej porażki w bieżących rozgrywkach i jest czternasta. Oba zespoły dzielą teraz cztery punkty.